Audi A6 55 TFSIe: Luxusná limuzína, ktorá sa nebojí elektrickej zásuvky | TEST

Audi A6 55 TFSIe | Foto: Radovan Hlôška

Audi sa do elektrifikácie svojich modelov púšťa pozvoľne. Teda, aspoň to tak zatiaľ vnímame, no ich snaha o rozšírenie svojho segmentu aj v tejto oblasti jednoznačne naberá na obrátkach. Audi však má svoj charakter so špecifickou cieľovou skupinou, a tak je pravdepodobné, že sa iba snažia kopírovať to, na čo ich zákazníci reagujú s najväčším záujmom. Elektrifikácia ale jednoznačne naberá na atraktivite, čo sa snažia dokázať aj s ich najnovšou sériou plug-in hybridných modelov. Zatiaľčo na čistú elektrickú energiu dokáže jazdiť iba Audi e-tron, jeho vplyv sa aspoň čiastočne dostáva aj do nového radu. No a práve jeden z týchto modelov sa nám dostal do rúk na test – Audi A6 55 TFSIe quattro.

Audi A6 v plug-in hybridnej verzii

Koncern Volkswagen ponúka celkom pestrú paletu rôznych modelov, pričom z pohľadu elektromobility sú z pochopiteľných dôvodov najväčšou masovkou modely Citigo-e a e-Up. Ešte ale potrvá, kým sa Audi odhodlá priniesť čisto elektrifikované verzie aj do radu A-čkového radu, nás však potešila aspoň plug-in hybridná verzia. Nemecká automobilka sa v mnohých veciach, ktoré súvisia s elektrickým pohonom, rozhodla ísť na istotu a bez výraznejších experimentov.

V princípe to nevadí, aj zabehnutý systém, ktorý využívajú iní výrobcovia, vie priniesť presne to, čo od plug-in hybridu očakávate. Avšak, v tomto prípade je skôr dôležitý najmä fakt, že Audi A6 nie je žiadne “orezávatko”, ale plnohodnotná limuzína, ktorá zvládne jazdiť aj na výhradne elektrický pohon. A to je kombinácia, na ktorú sme sa v prípade tohto modelu tešili najviac.

Jeden z ich ďalších plug-in hybridov – Audi Q7 TFSIe – sme si už stihli otestovať ešte vo februári. Je preto skvelé, že sme sa mohli bližšie pozrieť aj na ich ďalší aktuálny model. K podrobnejšej analýze konkrétnych parametrov, respektíve nami nameraných hodnôt pri skutočných testoch, sa ešte dostanem.

Na úvod spomeniem aspoň najdôležitejší parameter – batériu. Audi sa vozidlo rozhodlo vybaviť batériou s kapacitou 14,1 kWh, čo je pomerne štandardná hodnota pri plug-in hybridných vozidlách. Treba ale myslieť na to, že toto je celková kapacita akumulátora, takže využiteľná kapacita bude o 2 či 3 kWh nižšia. Výrobca pri takejto hodnote udáva maximálny elektrický dojazd 53 kilometrov.

Príťažlivý exteriér

Z pohľadu exteriéru by sa toho dalo napísať skutočne veľa. Aktuálna A6ka vyzerá naozaj výborne – typický dizajn Audi so špecifickými črtami dokáže osloviť z každého uhla, no celkom jednoznačne sa dá nájsť niekoľko výraznejších prvkov. Nakoľko ide o limuzínu, o dĺžke karosérie nemôže byť reč, no 5 metrov neprekračuje.

Každopádne, už modelovo daná masívnosť je prvok, ktorý dokáže osloviť. Na zadnej strane dominuje predĺžená a do strán zaoblená kufrová časť, ktorú vzadu dopĺňajú štandardne tvarované svetlá. Audi pri svojich modeloch výrazne nevybočuje zo zabehnutých chodníčkov so snahou zaujať niečim pre značku výnimočným a nešpecifickým. Charakter Audi je spredu veľmi dobre rozpoznateľný a stále rovnako dobrý. Masívna, no nie príliš agresívna maska chladiča na seba upozorňuje práve kvôli veľkosti či výrazným prieduchom. Tie sa síce prehliadnuť nedajú, no príjemne dopĺňajú celkový dizajn a nepôsobia rušivým dojmom.

• Rozmery (dĺžka x šírka x výška): 4 939 x 1 886 x 1 457 milimetrov

• Motor: spaľovací 2,0 TFSI + 105 kW elektromotor s maximálnym kombinovaným výkonom 270 kW | Maximálny krútiaci moment 500 Nm

Kapitolou samou o sebe sú výborné Matrix LED svetlomety, ktoré vám poskytnú maximálnu viditeľnosť takmer za každých podmienok. Celkovo je teda aktuálny model príjemným oživením minuloročného modelu, no s ešte výraznejšími črtami. Čo na nami testovanom modeli vyčnievalo najviac boli veľmi elegantné 19 palcové disky s ostrými prvkami. Mnoholúčový dizajn je exkluzívny pre A6 55 v plug-in hybridnej verzii a nielen na fotkách, ale aj naživo vyzerá skrátka skvele. V už tak zaujímavých diskoch sa o slovo hlásia aj brzdové strmene, ktoré sú prítomné už v sériovej výbave vo výraznom červenom sfarbení.

Interiér a dotykové displeje

Očakávať zásadné experimenty v interiéri by taktiež nebolo rozumné. Audi sa drží prvkov aktuálnej línie, ktoré iba mierne prispôsobuje k jednotlivým modelom. Tentokrát sa ale na prvky interiéru zameriam z druhej strany. Aj napriek rozmerom karosérie nie je možné počítať s obrovským priestorom v kufri, ktorý je ešte o pár litrov menší aj kvôli plug-in hybridnému pohonu, respektíve batérií. Na danú kategóriu je však plne postačujúci a v drvivej väčšine prípadov tu nebudete mať problém s priestorom. Predsa len, treba myslieť na to, že prioritou tu rozhodne nie je kufor, ale pohodlie pasažierov, a to Audi A6 spĺňa na jednotku. Pasažieri v zadu majú priestoru na rozdávanie, a to ako medzi sebou, tak aj pre nohy.

O komfort tu nikto nebude mať núdzu. Ako už býva štandardom, ak sa vzadu budú viesť iba dve osoby, stredné sedadlo v sebe skrýva sklápací pult. Ten môže slúžiť ako lakťová opierka a zároveň ako odkladací priestor na menšie veci. Napríklad na mobilný telefón alebo doklady, no taktiež je tu miesto pre nápoje. V B-stĺpikoch na oboch stranách sú skryté výduchy klimatizácie. Tie dopĺňajú dvojicu výduchov umiestnených v stredovom tuneli – za lakťovou opierkou vodiča / spolujazdca.

Pod výduchmi je prítomné ovládanie klimatizácie, ktoré je dotykové a s digitálnym displejom. Ten ponúka všetky funkcie, ktoré má k dispozícii vodič a spolujazdec. Pasažieri vzadu si tu teda môžu regulovať teplotu, výkon či jednotlivé zóny – fúkanie hore, na telo či na nohy. Čo mi však v nami testovanej verzii chýbalo bola klasická 230 V zásuvka. Našiel som tu iba klasický port zapaľovača.

Presunúť sa teda môžeme dopredu, kde na vodiča a spolujazdca čaká najväčší komfort. Interiér vozidla tu ponúka niekoľko veľmi výrazných prvkov, a to napríklad veľmi pekný multifunkčný kožený volant s prešívaním, masívny stredový tunel s veľkou pohodlnou lakťovou opierkou, no s menším odkladacím priestorom. Vyzdvihnúť musím páku automatickej prevodovky, ktorá sa mi pozdáva najmä vďaka príjemnému ergonomickému spracovaniu.

Súčasťou stredového panela je okrem tlačidiel pre infotainment aj tlačidlo pre aktivovanie / deaktivovanie Štart / Stop systému. Spomenúť tiež musím palubnú dosku, ktorá je pri vodičovi menej výrazná. Ustupuje totiž kokpitu a väčšiemu displeju infotainmentu, no smerom k spolujazdcovi sa rozširuje. Predpokladám, že v tejto triede nie je potrebné spomínať použité materiály. Nájdete tu prevažne decentné čalúnenie, mäkký plast, či lesklé kovové prvky.

Kokpit a infotainment

Spoza volantu vykúka väčší digitálny kokpit, ktorý sa dizajnom snaží ísť cestou starého štýlu s najmä technickými údajmi. Informácie v rámci budíkov si môžete meniť a k dispozícii je tiež režim, ktorý minimalizuje údaje o rýchlosti či otáčkach a do popredia posúva predovšetkým informácie o spotrebe, rádio či navigáciu. Po jednoduchších kokpitoch v BMW i3 či dokonca Mini Cooper SE som si na takýto štýl musel chvíľu zvykať, no bol som zaň rád.

Konečne som mal pred sebou plnohodnotné informácie, medzi ktorými sa dalo veľmi intuitívne prepínať a navyše boli prehľadné. Trochu ma spočiatku zamrzela absencia viacerých režimov zobrazenia. Teda len dvoch, no to boli iba moje prvotné pocity, ktoré v konečnom dôsledku ani nie sú opodstatnené. Svoju úlohu si plní aj základný režim veľmi dobre, pričom kompaktnejšie zobrazenie je iba bonus.

Audi A6 sa hrdí infotainmentom s dvoma samostatne a pod sebou umiestnenými displejmi. Audi v súčasnosti stavia na takýto model, ktorý nie každému musí vyhovovať. Tak je to ale so všetkým, preto som si aj ja musel chvíľu zvykať na takéto rozmiestnenie displejov. Značnou nevýhodou tohto riešenia je fakt, že ak sa chcete pohybovať medzi funkciami infotainmentu, vo väčšine prípadov musíte siahnuť na jeden či druhý displej.

Tento systém ale pochopiteľne nie je iba o nevýhodách – vďaka dvom obrazovkám máte pod palcom kompletné ovládanie klimatizácie. Spodný displej ale neslúži iba pre stále zobrazenie a ovládanie teploty a podobne. Pri zadávaní navigácie sa premení na klávesnicu, respektíve plochu, na ktorú môžete kresliť jednotlivé písmená a tým postupne písať názov cieľa.

Pomerne známe riešenie aj v rámci koncernu Volkswagen, ktoré určite má svoje opodstatnenie, no osobne som vždy radšej volil písanie cez klasickú klávesnicu. Predsa len je to rýchlejšie a istejšie. Prepojenie spodného displeja s navigáciou je vytvorené aj cez skratky. Konkrétne miesta si môžete uložiť do zoznamu “obľúbených”, pričom práve cez spodný displej sa k danej záložke viete dostať na dva kliky a tým spustiť navádzanie do cieľa. Okrem týchto funkcií je tu ďalej prítomné už iba tlačidlo pre elektrický režim jazdy. Vedel by som si predstaviť aj lepšie využitie dvoch displejov, napríklad by možno bolo lepšie, ak by sekundárny displej ponúkol aj ovládanie rádia, telefónu či zobrazoval údaje o spotrebe.

Aj napriek tomu mám ale z infotainmentu skôr pozitívne dojmy, nakoľko som z pohľadu funkcií neočakával príliš veľa. Okrem rádia s podporou pre DAB je možné počúvať pesničky cez Bluetooth či cez Spotify, Hudbu Google alebo Podcasty, a to pri využitý Android Auto. Podpora je tu samozrejme aj pre Apple CarPlay, no ten sme nemali možnosť vyskúšať. Android Auto však fungovalo bez problémov.

Súvisiacie články

Telefón je možné s autom prepojiť (a zároveň nabíjať) cez dva USB porty skryté v lakťovej opierke. Okrem USB portov je tu slot pre SD kartu a SIM kartu. V nami testovanej verzii bol zabudovaný aj DVD prehrávač, ktorý je určený na prehrávanie skladieb vo formátoch MP3, WMA alebo AAC. Nejde teda o príslušenstvo v základnej výbave, ale o rozšírenie za príplatok.

Jazda, jazdné režimy a asistenti

Audi A6 nie je len o pohodlí, ktoré ponúka interiér, ale aj o komfortnej jazde. Nakoľko celý názov Audi A6 55 TFSIe dopĺňa označenie quattro, je jasné, že o dobrý pocit z jazdy sa stará aj pohon všetkých štyroch kolies. Vďaka konštrukcii vozidla a podvozku sú minúty za volantom zážitkom a relaxom zároveň. Autu svedčí najmä rýchlejšia jazda po kvalitnejších cestách. Teda dlhšie trasy po diaľnic, no ani na okresných cestách nie je stratené. K bezproblémovej jazde pomáhajú asistenti – nami testované auto bolo vybavené v rámci triedy štandardom, a teda adaptívnym tempomatom s radarmi umiestnenými v prednej maske a funkciou udržiavania jazdného pruhu. Prítomný nebol asistent preraďovania pruhov či parkovací asistent a vo výbave sme dostali iba zadnú parkovaciu kameru so senzormi okolo celého auta. Absencia 360 stupňového pohľadu zhora zamrzela.

Každopádne, jazda so zapnutým adaptívnym tempomatom a asistentom udržiavania jazdného pruhu bola bezproblémová. Vozidlo navyše dokázalo rozpoznávať dopravné značky s maximálnou rýchlosťou a túto informáciu aj prevziať. Tempomat sa správal prediktívne pri vjazdom do ostrých zákrutách, takže vopred spomalil na bezpečnú rýchlosť. Ak boli ideálne podmienky, jediné, čo som musel počas jazdy robiť je točiť volantom a o všetko ostatné sa auto postaralo za mňa.

Mojou úlohou preto bolo najmä kontrolovať, či systémy všetko robia správne. Takáto jazda je veľmi pohodlná, a z tohto pohľadu porovnateľná s koncernovým bratom Škoda Superb iV. Toto prirovnanie však nemá byť výčitka, že rádovo o niekoľko desiatok tisíc lacnejšie auto sa jazdnými asistentmi dokáže vyrovnať Audi A6, ale práve zdôraznenie zdieľania jednotlivých funkcií.

S Audi A6 som sa dal na dlhšiu trasu aj v noci, kedy sa mohli naplno predstaviť LED Matrix svetlomety. Ich svietivosť je skutočne výborná. V spojení s inteligentným tienením oproti-idúcich áut je toto ďalší prvok, ktorý jednoznačne prispieva k väčšej bezpečnosti. Čo sa týka samotnej hybridnej jazdy, plynulé prepínanie medzi spaľovacím a elektrickým pohonom tu je veľmi dobre zvládnuté. Vo väčšine prípadov ho prezradí len ticho z motorového priestoru.

To však dokážete postrehnúť iba vtedy, ak nemáte zapnuté rádio. Interiér totiž nie je iba pohodlný, no taktiež dobre odhlučnený. Na výber máte zo štyroch jazdných režimov, a to Úsporný, Komfortný, Automatický, Dynamický a Individuálny. Pri poslednom menovanom si môžete sami zvoliť, ako sa má správať pohon či radenie. Nakoľko ma však zaujímala predovšetkým efektivita, respektíve úspornosť hybridného pohonu, jazdil som prevažne v Úspornom režime.

Batéria a nabíjanie

Na aute som osobne najazdil cez 600 kilometrov, počas ktorých som ho nabil dvakrát. Celkovo sme však na aute prešli viac ako 1200 kilometrov. Konkrétne hodnoty spotreby pri konkrétnych trasách rozoberiem nižšie, no práve nabíjanie je dôležité pri konečnom znižovaní priemernej spotreby a emisií. Akumulátor s celkovou kapacitou 14,1 kWh (nie využiteľnou), je možné dobíjať pomocou striedavého prúdu. Audi k vozidlu pribaľuje ako klasický kábel do zásuvky so štandardným maximálnym prúdom 10 A, no taktiež Typ 2 – Typ 2 kábel, ktorý využijete na verejných nabíjacích staniciach. Nakoľko je teda auto možné dobíjať striedavým prúdom, rýchlosť nabíjania o to viac závisí od palubnej nabíjačky.

Audi sa rozhodlo pre palubnú nabíjačku s výkonom 7,4 kW, ktorá je však už v základnej výbave. To je určite plus, nakoľko sme testovali hneď niekoľko plug-in hybridov, ktoré zvládali maximálne 3,7 kW – napríklad už spomínaná Škoda Superb iV či BMW X5. Bohužiaľ, 11 kW alebo 22 kW palubnú nabíjačku si nie je možné priplatiť. Pri plug-in hybridoch je ale takýto výkon skôr výnimkou. To čo ponúka Audi A6 je preto lepší štandard, vďaka ktorému dokážete batériu dobiť z 0 na 100 % za približne 2 hodiny.

Ak budete auto nabíjať prevažne doma, počítajte s časom okolo 6 hodín. Ak teda auto večer zapojíte na nabíjačku, ráno ho máte s prehľadom nabité a ponúkne vám 53 kilometrov čisto elektrického dojazdu, čo je oficiálny údaj výrobcu. Ešte predtým ako prídem k reálnym testom, musím spomenúť jednu nepríjemnú skúsenosť s nabíjaním.

Nečakané problémy: zlomené plasty kábla

Po príchode k prvej nabíjacej stanici a zapojení AC kábla do vozidla auto vypísalo chybu súvisiacu s nabíjacím systémom. Auto som pritom nabíjal rovnako ako každé iné, postup som opakoval viackrát no výsledok bol stále rovnaký. Chybová hláška ako vo vozidle, tak aj na nabíjacej stanici. Rozhodol som sa preto vyskúšať inú nabíjaciu stanicu, kde sa však situácia opakovala. Nabíjanie teda opäť skončilo chybou a auto sa odmietlo dobíjať. Daný AC kábel som vytiahol z Audi a zapojil ho do Volkswagen e-Up, ktorý s nabíjaním problém nemal. Po ďalšom zdĺhavom pátraní príčiny tohto problému som sa nakoniec dopracoval k úsmevnému, no v praxi pomerne nešťastnému záveru. Audi A6 totiž nedokázalo kábel uzamknúť vo svojom nabíjacom porte.

Kábel teda stačilo jemne nadvihnúť, zámok zapadol a nabíjanie sa spustilo. Na problém som teda prišiel, no ako je možné, že e-Up s nabíjaním problém nemal? Príčina problému je totiž v zlomených plastoch na koncovkách AC káblov u niektorých verejných nabíjacích staníc. Zatiaľčo e-Up s mierne nakloneným káblom problém nemal a zámok dokázal aj napriek odchýlke zo správnej polohy kábla zapadnúť, pri Audi bola táto odchýlka natoľko veľká, že uzamknutie znemožňovala. Z toho mi vychádza iba jediné – Audi využíva “širšiu” západku pre zamykanie, ktorá je na to citlivejšia. Samozrejme, AC kábel bez poškodenia nerobí autu žiadny problém, nakoľko do portu zapadne presne.

Test – cesta na Oravu

Spotrebu plug-in hybridnej Audi A6 som meral na štyroch trasách. Z Trnavy na Oravu a späť, no taktiež z Oravy do Liptovského Mikuláša a naspäť na Oravu. Dlhšie trasy boli v podstate totožné s menšími odchýlkami. Trasu z Oravy do Liptovského Mikuláša som absolvoval cez Ružomberok po diaľnici, naspäť som zvolil pomalšiu, no kopcovitejšiu cestu cez Lúčky.

Na dlhšiu trasu z Trnavy na Oravu som vyrážal s takmer úplne nabitou batériou. Audi však nikde nezobrazuje presný údaj o aktuálnej kapacite v percentách. Môžete ho iba odhadnúť cez indikátor ekvivalentný ukazovateľu stavu paliva, prípadne tak, že auto dáte nabíjať a aktuálnu kapacitu pracne prepočítate z ostávajúceho času do konca nabíjania. Trasu som absolvoval po diaľnici, cez Žilinu a krátky diaľničný úsek pri Martine. Išiel som maximálnou povolenou rýchlosťou s mierne zapnutou klimatizáciou / kúrením. Po prejdení 201 kilometrov pri priemernej rýchlosti 94 km / h, bola spotreba paliva 6,3 l / 100 km a spotreba elektrickej energie 4,7 kWh / 100 km. Ide o hodnoty, ktoré sú vzhľadom na štýl jazdy a typ vozidla slušné.

Na miesto som dorazil s takmer úplne vybitou batériou. Auto síce ukazovalo 0 pri elektrickom dojazde, kontrolka rezervy svietila stále. Systém si necháva stále istú rezervu, aby v nutných prípadoch, kedy je spaľovací agregát najmenej efektívny, vedel pomôcť práve elektrický pohon.

Test – cesta do Liptovského Mikuláša

Na druhý deň som s takto vybitou batériou vyrážal do Liptovského Mikuláša po spomínanej trase – cez Ružomberok po diaľnici. Po prejdení 42 kilometrov bola spotreba 6,7 l / 100 km a spotreba elektrickej energie 2,4 kWh / 100 km. Táto trasa tiež nie je rovinatá, takže do kopca ťahal benzínový štvorvalec, dole kopcom pracovala rekuperácia, ktorá získavala energiu pre jazdu v rámci mesta.

V Liptovskom Mikuláši som strávil necelé dve hodiny nabíjaním na nabíjačke ZSE. Do auta sa za 1 hodinu a 40 minút “natlačilo” 9,8 kWh, vďaka ktorým systém vozidla zobrazoval čisto elektrický dojazd 57 kilometrov. Cestu naspäť som teda absolvoval v elektrickom režime a v značne kopcovitom teréne. Do cieľa som dorazil po prejdení 46 kilometrov, kedy auto ukazovalo zostávajúci elektrický dojazd 4 kilometre. Pri bežnej jazde v obci a mimo nej, je dojazd 50 až 53 kilometrov reálny a zhoduje sa s údajmi výrobcu. Celkovo som na trase do Liptovského Mikuláša a späť prešiel 88 kilometrov a spotrebu benzínu sa podarilo znížiť na solídnych 3,3 l / 100 km. Spotreba elektrickej energie stúpla na prijateľných 11,1 kWh / 100 km. Treba však myslieť na to, že ide o údaj, pri ktorom je kombinovaný aj spaľovací motor.

Test – cesta do Trnavy

S batériou, ktorá mala vystačiť na 4 kilometre elektrického dojazdu, som sa vydal na cestu späť do Trnavy. Nádrž mi sľubovala dojazd 240 kilometrov, čo ma mierne znepokojovalo, či sa mi vôbec podarí prísť do cieľa bez tankovania. Batéria sa po pár kilometroch vybila na nulu, no aj napriek tomu ma správanie hybridného režimu veľmi bavilo. Auto plynule prepínalo pohon na elektrický po príchode do obce a pri vyššej akcelerácii z nej preplo naspäť na spaľovací. Skrátka tak, ako to má byť. Čo ma ale ešte viac prekvapilo bolo správanie auta na ďalších, približne 40 kilometroch. Cestou cez Strečno sa totiž do batérie dokázalo dobiť 11 kilometrov dojazdu, pričom sa mi nepodarilo postrehnúť, kedy vôbec Audi dokázalo zrekuperovať dostatok elektrickej energie na takýto dojazd.

Do Žiliny som vďaka tomu prichádzal s 5 kilometrami elektrického dojazdu. Zastavil som sa tu na pumpe (netankoval som), kde je aj nabíjačka. Strávil som tam presne šesť minút a za tento čas mi do auta pribudlo 0,8 kWh energie. Elektrický dojazd sa zdvojnásobil a vyrazil som na cestu do Trnavy po diaľnici pri maximálnej rýchlosti. V cieli, po prejdení 200 kilometrov, sa spotreba spaľovacieho motora dostala na 6,7 l / 100 km a elektrická jednotka pomohla 2,8 kWh / 100 km. Spotreba paliva je teda o niečo vyššia, no zároveň ide o údaj, ktorý je možné dosiahnuť s takmer vybitou batériou. Napriek tejto spotrebe mi systém ukazoval zostávajúci dojazd 90 kilometrov na benzín. Čo je o približne 50 kilometrov viac ako údaj, ktorý zobrazoval na začiatku cesty.

Záverečné hodnotenie

Audi A6 55 TFSIe quattro je vo svojej kategórii veľmi sľubným plug-in hybridom. Ide o dôkaz, že aj luxusná limuzína vie poskytnúť dostatočný elektrický dojazd na menšie trasy. Prípadne dokáže výraznejším spôsobom znižovať lokálne emisie. Palubná nabíjačka s výkonom 7,4 kWh je z pohľadu dostupnej batérie dostatočná, no každé zvýšenie výkonu pri nabíjaní je určite vítané. Už teraz má ale aj pár minútové nabíjanie pri zastavení na dlhších cestách aspoň nejaký zmysel. Pri pohľade na konkurenciu je, možno prekvapivo, z čoho vyberať. V danej triede má niekoľko modelov k dispozícií ako Mercedes, tak aj BMW. Z tejto ponuky je však Audi A6 premiérovým modelom v našom teste a ďalšie, ktoré už budeme mať s čím porovnávať, nás ešte len čakajú.

Nami testovaná verzia Audi A6 Sport 55 TFSIe quattro bola v cene 81 372 €

Disqus Comments Loading...

Vážení čitatelia a návštevníci portálu MojElektromobil.sk, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu tak súhlasíte s používaním týchto súborov.