Nabíjanie elektromobilov je veľmi jednoduchým úkonom. Stačí si to niekoľkokrát vyskúšať na vlastnej koži a človek zistí, že v tomto smere netreba mať žiadne obavy. Výrobcovia elektromobilov a prevádzkovatelia nabíjacích sietí sa jednoducho postarali o to, aby tento proces prebiehal čo najprirodzenejšie ako to je len možné.
Tak ako pri každej službe, aj pri využívaní nabíjacích staníc rôznych prevádzkovateľov ale môžu nastať rôzne situácie. Nabíjacia stanica môže byť nedostupná kvôli softvérovej chybe či fyzickému poškodeniu, čo si ako zákazník všimnete hneď a musíte siahnuť po alternatíve. Vzniknúť ale môže aj problém, ktorý si ako zákazník všimnete až po určitom čase, napríklad v momente, kedy vám príde mesačné vyúčtovanie s úplne inou sumou, než ste čakali.
Nastať môžu rôzne situácie
Rozhodne sa to nestáva bežne, no takýto problém vzniknúť môže. Svoj elektromobil ste nabíjali tak ako vždy, všetko prebehlo bez najmenšieho zaváhania, no naúčtovaná suma akosi nezodpovedá realite. Počas nabíjania ste z nabíjacej stanice prijali úplne bežný počet kWh, no v prehľade nabíjaní svieti horibilná suma a úplne nepredstaviteľný odber. Alebo ste nabíjaciu stanicu používali pol hodinu, no na výpise máte naúčtovanú desiatku hodín, čo znamená, že by ste mali poriadnu sumu zaplatiť aj za parkovanie bez nabíjania.
Nebojte sa ozvať
Čo v podobných prípadoch môžete robiť? Hlavne by ste mali vedieť, že chyby sa stávajú, a v prípade, že niečo nesedí sa treba ozvať. Nebude prví, ani poslední zákazník, ktorí potrebuje pomôcť.
Akým spôsobom môže zákazník v podobných prípadoch podať reklamáciu sme sa pýtali trojice najväčších prevádzkovateľov nabíjacích staníc na Slovensku. Odpoveď v krátkom čase dorazila od zástupcu spoločnosti GreenWay. V tomto prípade ale ide o vec, ktorá by vo svojej podstate mala byť rovnaká aj u ďalších prevádzkovateľov – kontaktovanie zákazníckej podpory. Jediným rozdielom je akurát to, kam napíšete alebo zavoláte…
Najlepšie je kontaktovať priamo naše Klientské centrum telefonicky alebo e-mailom. Následne potrebujeme aspoň jeden identifikačný údaj (ideálne číslo faktúry, prípadne meno/e-mail klienta na koho je faktúra vystavená) a samozrejme informáciu, čo treba preveriť (napr. sumu faktúry).
Ideálne (nie nevyhnutne), ak vie klient určiť cenu ktorého nabíjania si praje preveriť. Ku každej faktúre prikladáme podrobný výpis nabíjaní, kde je samostatne vypočítaná cena ku každému nabíjaniu. Zoznam nabíjaní vie klient nájsť aj vo svojom konte (prikladám v prílohe vzor).
Základný postup vysvetľuje Adam Perger z odboru starostlivosti o zákazníka spoločnosti GreenWay.
ejoin: Faktúru neplaťte a napíšte nám
Tomáš Kuník, obchodný zástupca spoločnosti ejoin, prezradil, že postup je rovnaký – treba sa obrátiť na zákaznícku podporu s patričnými informáciami. Problémovú faktúru zákazník nemá uhradiť, namiesto toho sa má hneď ozvať.
Ak zákazník problém zistí, určite odporúčame faktúru neplatiť. Ak ešte platba neprebehla:
- Napísať na náš mail info@ejoin.eu alebo zavolať na našu infolinku
- Uviesť číslo faktúry, prípadne na koho bola vystavená
- Problém preveríme a po zistení chyby sa ospravedlníme a zašleme opravnú faktúru
Ak by už náhodou bola zaplatená:
- Taktiež napísať na mail info@ejoin.eu alebo zavolať na našu infolinku
- Uviesť číslo faktúry, prípadne na koho bola vystavená
- Po preverení a zistení chyby buď vrátime rozdielovú sumu alebo nabíjanie v ďalších mesiacoch bude odrátavané už zo zaplatenej sumy. Na konkrétnom riešení sa vieme dohodnúť.
Máte vlastné skúsenosti s podobnou situáciou? Dajte nám vedieť v komentároch.
Prípadné odpovede od ďalších poskytovateľov samozrejme doplníme.