Test BMW i4: Dokáže prekonať skvelého predchodcu?

Model BMW i4 vyvolal pri predstavení približne pred necelými tromi rokmi veľkú pozornosť a rýchlo sa stal jedným z najpredávanejších elektromobilov na trhu. Vďačí za to kombinácii nádherného dizajnu, pohodlia a výborného výkonu, čo ocení nejeden zákazník či recenzent. A teraz tu máme novšiu, vylepšenú verziu, ktorá prichádza na trh s odstupom približne troch rokov. Dokáže si novinka udržať skvelé dojmy z predchodcu či dokonca ho v celkovom hodnotení poraziť? Toto je test BMW i4 modelového roku 2025.

Test BMW i4: Cena, výbava a konkurencia

Základné modernizované BMW i4 začína na cene 55 160 eur, avšak ide o verziu eDrive35 s výkonom 210 kW (286 koní). Celkovo sú k dispozícii 4 varianty pohonu, pričom ja som mal možnosť testovať druhý najvýkonnejší, a zároveň druhý najdrahší xDrive40. Ten začína na cene 63 050 € a ponúka výkon 295 kW (401 koní) s pohonom všetkých kolies.

BMW xDrive40 s pohonom všetkých kolies

Mnou testované vozidlo prišlo v krásnej matnej modrej farbe (BMW Individual Frozen Portimao Blue), ktorá zaujala už na prvý pohľad a neunikla zvedavým očiam okolia. Nájdeme v nej aj nádych fialovej či kúsky perleti. Automobilka si za ňu však v konfigurátore pýta 5 065 eur. Za rovnaký príplatok je k dispozícii aj matná sivá farba.

Príplatková Frozen Blue farba vyzerá výborne, stojí 5 065 eur

Nádherné sú aj 20-palcové disky kolies za príplatok 3 618 eur. Koža Vernasca Oyster s ozdobným prešívaním je za ďalších 1 705 €. Ďalej tu máme balík Komfort, ktorý obsahuje bedrovú opierku, bezdrôtové nabíjanie smartfónu a takzvaný komfortný vstup, v rámci ktorého vozidlo automaticky rozpozná kľúč v blízkosti a odomkne sa, respektíve sa zamkne. K tomu všetkému je možné ako kľúč použiť aj smartfón. Tento balík stojí 1 034 eur.

20″ disky kolies za 3618 eur

V mojom prípade bolo vozidlo vybavené aj balíkom M Sport Pro v hodnote 1 861 eur, v rámci ktorého sú k dispozícii Shadow Line svetlomety, M lišty Shadow Line, M aerodynamický balík, červené športové brzdy, antracitový strop či veľmi príjemný športový kožený volant alebo M zadný spojler. Celková cena so všetkou príplatkovou výbavou sa vyšplhala až na 96 390 eur.

BMW i4

Konkurenciou novej i4 bude napríklad Tesla Model 3 Performance. Tú sme si nedávno vyskúšali v redakčnom teste a ponúka vyšší výkon aj zrýchlenie, pričom zároveň stojí menej. Alternatívou môže byť aj Polestar 2 s výkonom 455 koní a pokiaľ by sme načreli aj do vôd drahších vozidiel, tak napríklad aj Porsche Taycan či Audi e-Tron GT. Zabudnúť však nesmieme ani na výkonné kórejské modely Kia EV6 GT či Hyundai IONIQ 5 N s poriadnym výkonom a extra rýchlym nabíjaním. Aj keď každé zo spomenutých vozidiel ponúkne iné parametre, navzájom si pomerne silno konkurujú a vybrať to najlepšie nemusí byť vôbec jednoduché.

BMW i4 xDrive40: Technické údaje

Rozmery (dĺžka x šírka x výška)4 783 x 1 852 x 1 448 mm
Pohotovostná hmotnosť2 260 kg
Celková hmotnosť2 740 kg
Výkon295 kW (401 k)
Krútiaci moment600 Nm
Poháňaná nápravaPredná aj zadná (AWD)
Kapacita batérie83,9 kWh (81,1 využiteľná)
WLTP dojazd459 - 546 km
Výkon nabíjania (DC)205 kW
Výkon palubnej AC nabíjačky11 kW
Objem batožinového priestoru470 l / 1 290 l
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h5,1 s
Čas nabíjania z 10 na 80 %30 min.
Čas do plného nabitia (AC)8:30 hod.
Cena testovaného vozidla96 390 eur

Batéria a nabíjanie, rozdiely s predchodcom

Vo vnútri sa nachádza akumulátor s pomerne štedrou kapacitou 83,9 kWh. Z toho je 81,1 kWh využiteľných. Automobilka uvádza kombinovaný elektrický dojazd na úrovni 459 – 546 km podľa metodiky WLTP. Model 3 Performance má 75 kWh využiteľných, IONIQ 5 N rovných 80 kWh a Polestar 2 vo verzii Long Range má 79 kWh využiteľných. Nová i4 v tomto smere nevyzerá vôbec zle, no viac ako kapacita akumulátora je dôležitý reálny dojazd a samozrejme spotreba. K tomu sa však dostaneme neskôr.

Nabíjací port s plastovými krytmi

Maximálny nabíjací výkon na úrovni 205 kW je vysoko nadštandardný. Číslo je o to zaujímavejšie, pretože toto vozidlo je postavené na 400 V architektúre. Kórejci, ktorých spomínam vyššie, sa však dokážu nabíjať ešte rýchlejšie, za čo vďačia najmä 800 V architektúre. Ak chcete o tejto téme vedieť viac, určite si prečítajte článok 800 V alebo 400 V architektúra. Aké sú výhody a nevýhody?

Automobilka uvádza, že z 10 na 80 percent kapacity akumulátora sa batéria v ideálnych podmienkach nabije za pol hodinu. Testovacie nabíjanie prebehlo na nabíjačke ZSE Drive na Landererovej ulici, ktorá ponúka maximálny výkon až 400 kW. Batéria vozidla bola v ideálnej teplote, o čom svedčí aj výkon, ktorý sa ihneď po začatí nabíjania vyšplhal na 200 kW. Najvyšší výkon bol dosiahnutý po dvoch minútach nabíjania pri 21 percentách nabitia, a to 206,41 kW. Čiže viac ako udávaný maximálny výkon.

Krivka nabíjania BMW i4

Z 20 na 80 percent sa akumulátor nabil za 26 minút, prvých 50 percent nabitia (zo 14 na 64 %) trvalo 18 minút. Priemerný nabíjací výkon pri nabití do 85 percent bol na úrovni 113 kW. Výkon sa držal nad hranicou 150 kW až do 40 % nabitia batérie, takmer od začiatku však pozvoľne klesal. Pod 100 kW klesol pri 63 % a pri nabití nad 80 % sa stále držal na úrovni približne 60 kW.

BMW i4 disponuje aj predohrevom batérie, ktorý funguje automaticky, stačí len ako cieľ zadať nejakú nabíjaciu stanicu, prípadne mať ju na naplánovanej trase. Veľkou výhodou je aj možnosť aktivovať predohrev manuálne, čo veľa elektromobilov neponúka.

Výkon AC nabíjania je možné znížiť na polovicu, nastavenia limitu nabíjania

Výkon palubnej nabíjačky je 11 kW, čo je dnešným dobrým štandardom pre elektromobily. 22 kW by bolo veľmi zaujímavé, no túto možnosť ponúkajú väčšinu len najdrahšie modely, prípadne niektoré vybrané značky. Nabíjací výkon v prípade AC nabíjania je možné v nastaveniach znížiť, rovnako si môžem zvoliť maximálnu úroveň nabitia, po ktorej dosiahnutí sa nabíjanie vypne. To platí aj pri DC nabíjaní. Čas nabíjania v prípade využitia palubnej nabíjačky je 8,5 hodiny.

Umiestnenie nabíjacieho konektora vpravo vzadu považujem za veľmi dobré, osobne mi to práve tu vyhovuje najviac. Samotný nabíjací port je ešte krytý plastovými krytmi pre AC aj DC nabíjanie.

Test BMW i4: Jazda, výkon, rekuperácia

Je síce škoda, že som na test nedostal tú najvýkonnejšiu verziu, no aj s týmto variantom som si užil kopec srandy. Po facelifte pre modelový rok 2025 prichádza BMW i4 s nasledovnou ponukou:

BMW i4 eDrive35

  • Výkon 210 kW / 286 k
  • Krútiaci moment 400 Nm
  • Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6 sekúnd
  • WLTP dojazd 386-500 km

BMW i4 eDrive40

  • Výkon 250 kW / 340 k
  • Krútiaci moment 430 Nm
  • Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy
  • WLTP dojazd 468-600 km

BMW i4 xDrive40

  • Výkon 295 kW / 401 k
  • Krútiaci moment 600 Nm
  • Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,1 sekundy
  • WLTP dojazd 459-546 km

BMW i4 M50 xDrive

  • Výkon 400 kW / 544 k
  • Krútiaci moment 795 Nm
  • Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy
  • WLTP dojazd 412-522 km

Avšak tých 295 kW dokáže poriadne kopnúť, najmä v športovom režime, kedy je reakcia na akcelerátor najagresívnejšia. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,1 sekundy bolo dávno prekonané, no toto číslo je stále výborné. Čo ma však teší najviac, je samotná jazda. Presné riadenie, výborné odhlučnenie interiéru a aj napriek veľkým kolesám veľmi pohodlná jazda. Elektromobil výborne sedí na ceste aj pri agresívnejšej jazde a stále je dostatočne agilný, mrštný a rýchly. Je to doslova radosť z jazdy a BMW pokračuje vo výborne nastolenom trende, ktorý sme už mali možnosť vidieť v predchádzajúcom modeli.

Konfigurácia individuálneho jazdného režimu

BMW i4 je za mňa jedno z najlepších vozidiel, v akom som kedy sedel. Ovládanie je príjemné a už od prvej sekundy som sa mu dostal pod kožu. To sa mi len tak s každým elektromobilom nestane, no tu to bola doslova láska na prvý pohľad. Z agresívnej jazdy sa teraz plynule dostávam do tej pokojnej, ktorú som si užíval dokonca ešte viac. Sám nepatrím medzi agresívnych šoférov, no užívam si aj dynamickejšiu jazdu.

BMW i4 xDrive40

V eko režime je práca s pedálom extrémne plynulá a absolútne podľa mojich predstáv. Reakcie sú mimoriadne príjemné a s BMW i4 sa dá jazdiť naozaj kultivovane a plynule. Jazdný režim D disponuje adaptívnou rekuperáciou, takže napríklad ak auto pred vami brzdí, rekuperačná sila sa zvýši. Tento režim si ale môžete nastaviť podľa seba, rekuperáciu zosilniť, prípadne vypnúť.

Nastavenia športového jazdného režimu

Čo som si ako správny elektromobilista užíval najviac, bol režim B. Tu to funguje presne tak, ako napríklad v Tesle či elektromobiloch Hyundai a jazdiť sa dá len s použitím pedálu akcelerátora (tzv. funkcia One-pedal drive). Rekuperácia je v tomto prípade najsilnejšia, no skúsený elektromobilista s nejakým trhaním a podobným neuspokojivým správaním problém mať nebude. Silná rekuperácia v kombinácii s absolútnym zastavením a zabrzdením, na ktoré som sa mohol vždy spoľahnúť, je doslova balzam na moju dušu. K jazde v BMW i4 nemám absolútne žiadne výhrady. Snáď len to, že pre naštartovanie je stále potrebné stlačiť tlačidlo. Privítal by som mať túto možnosť automaticky po nasadnutí a stlačení brzdového pedála.

Súvisiacie články

Test BMW i4: Infotainment a navigácia

Chváliť budem aj tu. Veľký displej infotainmentu je síce poriadne natiahnutý do strán, no svoj účel to určite má. Napríklad počas navigovania môžem na ľavej strane vidieť aktuálnu spotrebu, zatiaľ čo približne 70 percent displeja stále zostáva pre navigáciu. Domovská obrazovka sa takto pekne zobrazuje spoločne s mapou a vyzerá to veľmi efektne, zároveň je to užitočné. Displej má veľmi pekné farby a skvelú čitateľnosť. Čo je ale najdôležitejšie, systéme je plynulý, rýchly a bez zbytočného sekania. Takto by to malo v roku 2024 vyzerať a BMW ukazuje, že softvér robiť vie.

Menu aplikácií

Okrem dotykového displeja je možné systém ovládať aj otočným ovládačom iDrive. To je možné nielen točiť, ale aj stláčať, posúvať do strán a dokonca na jeho vrchu sa nachádza aj dotyková plocha.

Koliesko iDrive je výborným pomocníkom pri ovládaní infotainmentu

Osobne mám dotykové displeje rád, no ovládanie týmto štýlom som si doslova užíval. Je to pohodlné, rýchle a intuitívne. Tlačidlá na volante sú klasické fyzické, nekonajú sa tu žiadne experimenty s tými dotykovými, čo osobne oceňujem.

Príjemný kvalitný kožený volant

Aj keď v interiéri je menej tlačidiel ako kedykoľvek predtým, stále je ovládanie pohodlné a k najdôležitejším funkciám sa viem dostať veľmi rýchlo. Menu aplikácií je možné usporiadať, na domovskú obrazovku si viem umiestniť vlastné widgety a nastaviť si všetko tak, ako to vyhovuje práve mne.

Android Auto navigácia

Navigácia od BMW je tiež výborná. Navigačné pokyny sú jasne zrozumiteľné, mapa je prehľadná, nikde nič neseká. K dispozícii mám aj head-up displej, na ktorom si môžem tiež nechať premietať navigačné pokyny. A keby toho bolo málo, ide to aj na displeji za volantom (na budíkoch). Čo na navigácii osobne oceňujem najviac, je, že je napojená na počítač.

Informácie o zastávkach na nabíjanie a úrovne nabitia batérie v cieli

To znamená, že dokáže odhadovať percento nabitia v cieli a pri zadávaní cieľa automaticky navrhuje zastávky na nabíjanie. Odhadované percento nabitia v cieli vidím počas celej trasy priamo na displeji v jeho dolnej ľavej časti, takže mám túto informáciu vždy k dispozícii bez toho, aby som musel niekam klikať. Je to mimiroadne pohodlné a užitočné.

Test BMW i4: Exteriér a interiér

Faceliftový model dostal prepracovanejšiu a výraznejšiu prednú časť, a to vďaka novo navrhnutej BMW ľadvinovej mriežke chladiča. Ako môžete vidieť, jej povrch je napoly uzavretý. Svetlomety sú výraznejšie s novou štruktúrou LED jednotiek.

Logo BMW a detail “ľadviniek”

Tá sa však nemusí páčiť každému, rozprával som sa so zopár majiteľmi a fanúšikmi BMW, ktorí vlastnia i4 a nie všetci bolo z tohto nového dizajnu nadšení.

BMW i4 je poriadne dlhé auto. Pri dĺžke 4 783 mm ponúka rázvor dlhý 2 856 mm. Ten mohol byť pokojne aj o niečo dlhší, napríklad taký IONIQ 5 ponúka pri kratších celkových rozmeroch až trojmetrový rázvor. 

Príplatkové sedadlá potešia aj pasažierov vzadu
Detail prešívania sedadla vzadu

Sedenie vzadu je však pomerne komfortné a postačuje aj priestor na nohy. Avšak dvaja väčší pasažieri za sebou by mohli mať trochu problém. Ako problém vidím aj skromnejšie a vzadu výrazne skosené dvere, takže nasadanie vyšších pasažierov nie je najjednoduchšie.

Nechýba potrebná kabeláž pre pomalé nabíjanie
12V zásuvka a elektronické ovládanie ťažného zariadenia

Interiér musím pochváliť. Neobjavuje sa tu žiadne vŕzganie a prakticky všetky miesta, čoho sa môže pasažier dotknúť, sú vyrobené z kvalitných materiálov. Žiadne lesklé plasty, ktoré sa rýchlo zašpinia. Presne takto by to malo byť, takto sa mi to páči. Batožinový priestor s objemom 470 litrov je akýmsi priemerom, skôr menším, no poteší rozumná nakladacia hrana. Naopak, na výšku by sa priestoru zišlo viac.

Test BMW i4: Spotreba a dojazd

Čo to o batérii sme si povedali, poďme teraz na to dôležitejšie. WLTP dojazd má byť podľa automobilky na úrovni 459 – 546 kilometrov, pričom spotreba by sa mala pohybovať niekde okolo 16,7 – 19,8 kWh/100 km. Moje reálne skúsenosti hovoria, že nie je problém dosiahnuť aj nižšiu spotrebu. Napríklad pri jazde z centra Bratislavy do Čunova som jazdil so spotrebou 14,9 kWh/100 km. Nijako som sa neobmedzoval, vonku bolo približne 30 stupňov Celzia, klimatizácia samozrejme aktivovaná, jazda bežná, skôr defenzívna.

Údaje o spotrebe vždy poruke

Dostať sa so spotrebou pod 15 kWh/100 km v meste je možné len pri veľmi ľahkej nohe, no dá sa to. Samozrejme v podmienkach vyššej vonkajšej teploty so zapnutou klimatizáciou. Náš testovací okruh s dĺžkou 30 km ukázal spotrebu 15,1 kWh/100 km. Pri tejto spotrebe je teoreticky možné na jedno nabitie prejsť takmer 540 kilometrov.

Porovnanie spotreby prímestský okruh 2024 - letné pneu
VozidloSpotrebaVonkajšia teplota
Fiat 500e9,9 kWh / 100 km13 °C
Peugeot E-200810,5 kWh / 100 km19 °C
Škoda Enyaq 6011,2 kWh / 100 km16 °C
Volkswagen ID.7 Pro Tourer11,2 kWh / 100 km30 °C
Mini Countryman SE ALL411,7 kWh / 100 km20 °C
MG5 Electric11,8 kWh / 100 km17 °C
Tesla Model 3 Performance12,8 kWh / 100 km24 °C
Renault Scenic E-Tech Electric13,1 kWh / 100 km33 °C
MG Cyberster AWD13,4 kWh / 100 km20 °C
Porsche Taycan13,5 kWh / 100 km28 °C
Audi Q6 e-tron quattro13,7 kWh / 100 km27 °C
MG4 XPower14,1 kWh / 100 km10 °C
Kia EV914,2 kWh / 100 km22 °C
Peugeot 508 SW PSE14,3 kWh / 100 km16 °C
Tesla Model S Plaid14,3 kWh / 100 km22 °C
Porsche Macan 414,4 kWh / 100 km11 °C
Ssangyong Torres EVX15,0 kWh / 100 km17 °C
BMW i4 xDrive4015,1 kWh / 100 km26 °C
BMW i5 M60 xDrive Touring15,4 kWh / 100 km19 °C
Mercedes-Benz E 300 de 4MATIC All-Terrain15,7 kWh / 100 km28 °C
Hyundai Ioniq 5 N15,9 kWh / 100 km31 °C
BMW 330e xDrive16,9 kWh / 100 km21 °C
BMW 550e xDrive19,6 kWh / 100 km17 °C
Mercedes-Benz eSprinter 420 Long Pro21,0 kWh / 100 km19 °C

Pri pohľade na porovnávaciu tabuľku patrí toto číslo skôr medzi tie horšie. Podobne na tom bol so spotrebou aj vyšší model BMW i5 M60 Touring, ktorý ju mal ešte o trochu vyššiu. Oba modely však majú aj benzínové, naftové či hybridné verzie. Karoséria aj podvozok tak musí byť prispôsobené aj na zástavbu spaľovacieho motora.

Oceňujem, že informáciu o spotrebe môžem mať aj na displeji infotainmentu, zároveň môžem mať aktivované Android Auto a navigáciu v ňom. Tu sa ukazujú výhody širokouhlého displeja, na ktorý sa zmestí viac informácií z rôznych oblastí. Zaujímavosťou je, že v rámci informácií o aktuálnej jazde (spotreba, prejdené km a podobne) vidím v reálnom čase aj to, koľko kWh energie si trasa vypýtala.

Panel domovskej obrazovky vždy dostupný vľavo, aj počas navigovania

Vzhľadom na pomerne vysokú spotrebu v meste som očakával, že náš klasický diaľničný test nedopadne veľmi dobre, no mýlil som sa. Cesta z BA do NR a späť pri tempomate na 123 km/h (priemerná rýchlosť bola 119 km/h) ukázala spotrebu 19,2 kWh/100 km, čo je veľmi dobré. Svoj podiel na tom má aerodynamická karoséria kupé a vonkajšie podmienky boli priam ideálne. Takmer bezvetrie a pekných 25 stupňov Celzia. Pri tejto spotrebe by vozidlo dokázalo teoreticky na jedno nabitie prejsť 420 kilometrov.

Porovnanie diaľničnej spotreby 2024
VozidloSpotrebaTrasaVonkajšia teplotaPoznámka
Porsche Taycan18,8 kWh / 100 kmBratislava-Nitra a späť24-27 °CLimit 110 + 130 km/h
Tesla Model 3 Performance18,8 kWh / 100 kmBratislava-Nitra a späť24-31 °CLimit 110 + 130 km/h
Fiat 500e18,9 kWh / 100 kmBratislava-Dunajská Streda a späť17 °CTempomat 120 km/h
BMW i4 xDrive4019,2 kWh / 100 kmBratislava-Nitra a späť25 °CTempomat 120 km/h
Volkswagen ID.7 Pro Tourer19,2 kWh / 100 kmDiaľnica D425 °CTempomat 120 km/h
Hyundai Ioniq 619,5 kWh / 100 kmSenec-Piešťany a späť7-11 °CLimit 110 + 130 km/h
BMW iX221,0 kWh / 100 kmBratislava-Malacky a späť10-11 °CTempomat 120 km/h
Mercedes-Benz EQB 350 4MATIC21,0 kWh / 100 kmBratislava-Malacky a späť10-11 °CTempomat 120 km/h
MG Cyberster AWD21,1 kWh / 100 kmDiaľnica D47-8 °CTempomat 120 km/h
Škoda Enyaq 6021,1 kWh / 100 kmBratislava-Žilina14-17 °CTempomat 120 km/h
Tesla Model S Plaid21,3 kWh / 100 kmDiaľnica D422 °CTempomat 120 km/h
Škoda Enyaq 8521,4 kWh / 100 kmBratislava-Budapešť a späť7-13 °CTempomat 120 km/h
Volkswagen ID.7 Pro21,5 kWh / 100 kmBratislava-Žilina a späť1,5-7 °CLimit 110 + 130 km/h
Škoda Enyaq Coupé 85x21,5 kWh / 100 kmBratislava-Žilina a späť10-15 °CLimit 110 + 130 km/h
MG4 Electric Elegance21,6 kWh / 100 kmBratislava-Žilina7-8 °CLimit 110 + 130 km/h
Porsche Macan 421,7 kWh / 100 kmDiaľnica D45-6 °CTempomat 120 km/h
Volvo EX30 Single Motor Long Range21,9 kWh / 100 kmBratislava-Malacky a späť14 °CTempomat 120 km/h
Mini Countryman SE ALL422,0 kWh / 100 kmDiaľnica D422 °CTempomat 120 km/h
Mercedes-Benz EQA 350 4MATIC22,4 kWh / 100 kmKúty-Bratislava12 °CTempomat 120 km/h
Hyundai Kona Electric22,7 kWh / 100 kmBratislava-Žilina17-19 °CLimit 110 + 130 km/h
BMW i5 M60 xDrive23,8 kWh / 100 kmBratislava-Žilina7-8 °CLimit 110 + 130 km/h
Audi Q6 e-tron quattro23,8 kWh / 100 kmBratislava-Piešťany a späť24-33 °CLimit 110 + 130 km/h
Ssangyong Torres EVX24,1 kWh / 100 kmDiaľnica D420 °CTempomat 120 km/h
Volkswagen ID. Buzz Pro24,2 kWh / 100 kmBratislava-Malacky a späť16 °CTempomat 120 km/h
Mercedes-Benz eSprinter 420 Long Pro28,0 kWh / 100 kmPiešťany-Senec17 °CTempomat 95 km/h (N2)
Renault Kangoo EV4529,1 kWh / 100 kmBratislava-Piešťany a späť10-11 °CLimit 110 + 130 km/h
Kia EV932,4 kWh / 100 kmBratislava-Žilina1,5-7 °CLimit 110 + 130 km/h

Test BMW i4: Záverečné hodnotenie

Nové BMW i4 je jeden z najlepších elektromobilov, v akých som sedel. A to naozaj nepreháňam. Je len veľmi málo vecí, ktoré by sa mu dali vyčítať. A ak áno, tak sú to len maličkosti (ak nepočítam vyššiu cenu). Ako správnemu elektromobilistovi mi trochu chýbala automatická aktivácia vozidla, tu musím stále stlačiť štartovacie tlačidlo.

Avšak jazdu v tomto elektromobile som si mimoriadne užíval. Či už ide o pohodlné mestské vozenie alebo diaľnicu. Užil som si ale aj veľa zábavy, pretože práve i4 je mimoriadne zábavné, agilné a dynamické auto. V konečnom dôsledku je príjemne vyvážené a oceníte to pri akomkoľvek type jazdy.

BMW i4

Chválim prepracovaný infotainment s dobrým plánovaním nabíjania po trase či rôzne možnosti úprav domovskej obrazovky a menu aplikácií. Špičkový interiér prepracovaný do najmenšieho detailu s minimom lesklých plôch, ktoré by sa zacapkali, snáď spomínať ani nemusím. Nové BMW i4 nezostalo svojmu predchodcovi nič dlžné a automobilke sa opäť podarilo vyrobiť vynikajúce auto. Ak teda máte pripravený rozpočet a rozmýšľate nad jeho kúpou, odporúčam všetkými desiatimi.

  • Výborné jazdné vlastnosti, vysoký výkon
  • Vie jazdiť len s jedným pedálom, zabrzdí aj bez stlačenia brzdy
  • Možnosť aktivovať manuálny predohrev batérie
  • Nádherný dizajn
  • Prepracovaný infotainment s výbornou navigáciou a head-up displejom
  • Otočný ovládač palubného systému iDrive

  • Otváranie odkladacieho priestoru pod lakťovou opierkou nie je ideálne
  • Vysoká cena
  • Pre naštartovanie je potrebné stlačiť príslušné tlačidlo, nejde to len nasadnutím a zatlačením brzdy
Náš tip
Test Porsche Taycan: Kto si dnes kúpi na dlhé cesty spaľovák? | Cesta Bratislava-Košice a späť
Disqus Comments Loading...

Vážení čitatelia a návštevníci portálu MojElektromobil.sk, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu tak súhlasíte s používaním týchto súborov.